X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدسخنان ناطق نوری صدای شب‌زنده‌داران حرم امام رضا(ع) را درآورد/ انتقاد م
سخنان ناطق نوری صدای شب‌زنده‌داران حرم امام رضا(ع) را درآورد/ انتقاد م

سخنرانی علی اکبر ناطق نوری در سومین شب از مراسم شب های قدر حرم علی ابن موسی الرضا علیه السلام به دلیل بیان برخی مطالب سیاسی و دو پهلو با اعتراض حاضرین در این مراسم روبرو شد به نحوی که ناطق نوری را مجبور کرد زودتر از معمول سخنرانی خود را به اتمام رسانده و با کمک خادمین حرم ثامن الحجج از محل سخنرانی خارج شود.

به گزارش خبرنگار رجانیوز از مشهد مقدس، در مراسم احیای شب 23 ماه مبارک رمضان در حرم علی ابن موسی الرضا علیه السلام به دعوت تولیت آستان قدس رضوی علی اکبر ناطق نوری بعد از قرائت دعای جوشن کبیر به سخنرانی و اجرای مراسم قرآن بسر پرداخت.

ناطق نوری که موضوع سخنرانی خود را عدالت اجتماعی در عرصه های مدیریتی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی قرار داده بود، پیش از ورود به این بحث، به بیان سوابق خود در دوران انقلاب و پس از آن پرداخته و از عملکرد خود در دوران صدارتش بر وزارت کشور دفاع کرد.

ناطق نوری در این مراسم که گویی به تریبونی برای دفاع از عملکرد خود و حمله به منتقدانش تبدیل شده بود، درباره ضرورت وجود عدالت گفت: اگر ما در جنگل زندگی می کردیم نیازی به عدالت نداشتیم اما اکنون که در شهر با گستره روابط اجتماعی زندگی می کنیم به عدالت نیاز داریم.

ناطق نوری ادامه داد: انسان باید عدالت سیاسی داشته باشد مثلا کسی که در انتخابات شرکت می کند نباید برای اینکه رای بیاورد حریفش را تخریب کند و آبروی او را ببرد و عدالت نیز اقتضاء می کند از کسی که آبرویش رفته است نیز حمایت شود.»

وی در ادامه سخنان خود به ا نتقاد از شرایط کشور پرداخته و به ذکر مثال‌هایی از دوران مدیریت خود در وزارت کشور گفت: « فامیل بازی و زد و بند در امور جامعه سبب تزلزل و دلسردی مردم می شود، با حاکمیت عدل در جامعه مردم می بینند همه در برابر قانون یکسانند.»

سخنان جهت‌دار و دو پهلوی ناطق نوری سبب شد تا عده‌ای از حاضرین در رواق امام خمینی (ره) لب به اعتراض گشوده و با شعارهایی همچون «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» به سخنان وی و متولیان برنامه بدلیل دعوت از سخنرانان سیاسی اعتراض کنند.

پس از این اقدام مردم حاضر در رواق نیز شعاردهندگان را همراهی کرده و بسیاری از زائرین حاضر در رواق با سر دادن شعار و صلوات به سمت جایگاه حرکت کرده و خواستار اتمام سخنرانی ناطق نوری در شب قدر شدند.

این در حالی است که مراسم احیاء شب 23 ماه مبارک رمضان در حرم امام رضا علیه السلام در میان بهت و اندوه مردم از هدر رفتن فرصت گرانبهایشان به پایان رسید. بسیاری از مردم هنگام خروج از رواق مراتب نارضایتی خودشان را به انحاء مختلف نشان می دادند.

گفتنی است علی اکبر ناطق نوری که در جریان فتنه 88 و حمله به اصل نظام و جمهوری اسلامی با سکوت در قبال این هجمه همه جانبه ترجیح داد خود را درگیر این موضوع مهم نکرده و در قبال اظهارنظر در این باره، هزینه‌ای نپردازد، این روزها مسائلی همچون انتقاد از خرافه‌گرایی و دفاع از عملکرد خود در وزارت کشور و سوابق انقلابی‌اش را به مراتب مهمتر از موضع‌گیری در قبال فتنه 88 یافته است.

بر این اساس و بر خلاف ایام فتنه، شمار اظهارنظرها و مصاحبه‌های ناطق نوری که اتفاقا به انتقاد از شرایط موجود کشور و دفاع از عملکرد خود می‌پردازد افزایش یافته است، رویکردی که به نظر می‌رسد با واکنش شب گذشته حاضرین در حرم رضوی علیه السلام که معمولا از سراسر کشور در این مراسم معنوی شرکت می‌کند، جواب مناسبی را از سوی مردم دریافت کرده باشد.

این در حالی است که سال گذشته یک سایت نزدیک به خانواده هاشمی رفسنجانی، با اشاره به پخش نشدن برنامه احیای شب قدر توسط ناطق نوری ضمن ابراز دلتنگی نسبت به مناجات های ناطق نوری در شب‌های قدر از کسانی که موجب محروم شدن مردم از این مناجات‌ها شده اند خواست تا استغفار کنند.

با وجود محتوای برنامه شب گذشته حرم رضوی علیه السلام، و ابراز دلخوری گسترده حاضرین در این مراسم که از نقاط مختلف کشور خود را برای درک شب قدر به حرم امام رضا علیه السلام رسانده بودند، مشخص نیست، اینک محروم کنندگان مردم از مناجات‌های ناطق باید استغفار کنند و یا اینکه دعوت کنندگان از چهره‌های سیاسی با کارنامه غیرقابل قبول در فتنه باید نسبت به سپردن منبر به چهره‌هایی که مورد قبول مردم نیستند ‌آنهم در یکی از مهمترین مراسمات مذهبی سال در رویه خود تغییر ایجاد کنند.
برچسب ها :
نظر شما
نام شما:
پست الکترونيک:
وب سايت:
ارسال نظر به صورت خصوصي
| لينک ثابت | امتياز :
rss نوشته شده در تاريخ 23 مرداد 1391 و در ساعت : 2:30 بعد از ظهر - تعداد بازديد از اين مطلب: 151
آخرين مطالب نوشته شده
 • Untitled
 • تصاویر دیده نشده از رودبار در سال ۵۷
 • شكوه تاريخ بر فراز تپه مارليك
 • سخنان ناطق نوری صدای شب‌زنده‌داران حرم امام رضا(ع) را درآورد/ انتقاد م
 • روشنفكرها مضحكند، حرفهايشان از خودشان مضحكتر!/ اگر تدریس در دانشگاه را
 • دستاوردی بزرگ در المپیک 2012 لندن؛رنساس ورزش ایران در انگستان با شعار
 • رهبر معظم انقلاب از مدال آوران کشور در مسابقات المپيك تقدير كردند
 • پيام رهبر معظم انقلاب در پی حادثه زلزله در آذربايجان
 • فرهنگ مجاهدت برای جبهه حق در دانشگاهها گسترش ياب
 • ویژه نامه ماه مبارک رمضان
 • Copyright © 2010 by رودبار آنلاین